پنجشنبه, ۲۰ بهمن ۱۴۰۱ / قبل از ظهر / | 2023-02-09
کد خبر: 1489 |
تاریخ انتشار : ۳۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۶ | ارسال توسط :
893 بازدید
۰
1
ارسال به دوستان

نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه کرج گفت: دولت و دولتمردان و مسؤولان کشور درد مردم را مدنظر قرار دهند، به مطالبات به حق آن‌ها توجه و برای آن‌ها برنامه‌ریزی کنند.

به گزارش خبرگزاری فارس از کرج، آیت الله سید محمدمهدی حسینی همدانی، نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه کرج پیش از ظهر امروز در راهپیمایی محکومیت اغتشاشات و تخریب اماکن عمومی و مذهبی در کرج گفت: خداوند به تمام قدم هایی که مردم تا به امروز در جهت رشد، تربیت و تثبیت نظام جمهوری اسلامی برداشته اند جزای مضاعف می دهد.

نماینده ولی فقیه در استان البرز این سیل جمعیت و عظمت وجودی که امروز در این منطقه به وجود آمده را بی بدیل دانست و افزود: مردم ایران در طول این چند سال در تمام عرصه ها حاضر بودند و برای حفظ انقلاب از جان خود نیز دریغ نکردند. درود خداوند و ملائکه بر شما که پاسداری از خون های ریخته شده شهیدان را فراموش نکردید.

وی بیان کرد: سلام و درود خداوند و ملائک مقربش بر شما که برای حفظ ارزش ها و آرمان های الهی صحنه های گوناگون را خالی نمی کنید و در دفاع از اسلام با کسی مدارا ندارید. این تجمع عظیم بیانگر این است که مردم ما، کشور، نظام، انقلاب و رهبرشان را دوست دارند و برای دفاع از این ارزش ها به میدان می آیند.

حسینی همدانی اذعان کرد: مردم بصیر و آگاه ایران اسلامی به خصوص استان البرز در مقاطع مختلف نشان دادند که در چرخه ترفندهای خبیثانه استکباری نمی افتند و اجازه سواستفاده به احدی را نمی دهند. در ماجرای اخیر، آمریکا و اسرائیل از آشوب گران به عنوان مردم یاد کرده و آن ها را مردم ایران خطاب کردند اما مردم به فرمان رهبری صف خود را از آشوب گران جدا و چهره خبیث آن ها را برملا کردند.

امام جمعه کرج مطرح کرد: آیا عده ای که مسجد، حوزه و قرآن کریم را به آتش می کشند و اموال عمومی و خصوصی مردم را به غارت می برند و به آن ها خسارت وارد می کنند مردم هستند؟ مردم این گونه اعمال را انجام می دهند؟ اگر هویت دستگیرشدگان و اعتراف کنندگان را در موقعیتی مناسب نشان دهند موارد بسیاری را می توان دریافت.

وی عنوان کرد: عده ای از دستگیرشدگان اتباع بیگانه هستند، دوره های خاصی را آموزش دیده اند و توطئه عظیمی را طراحی کرده بودند. مشاهده کردید که ای چگونه امنیت کشور را برهم زدند؟ در مناطق مختلف کشور و به عنوان مثال، کرج، فردیس و محمدشهر عده ای داعش گونه با ابزارآلات مختلف و آموزش های فراگرفته آماده تخریب و صدمه زدن و جنایت شدند.

پاسخ ملت ایران در مقابل استکبار هیات من الذله است

حسینی همدانی با بیان اینکه تصور دشمنان این است که مردم ایران کنار می کشند، افزود: شاید این حرکات خساراتی را بر مردم وارد کرده باشد و شهید و جانباز و مجروح داده باشیم اما پاسخ ما در مقابل تمام این زورگویی ها و فشارهایی که برای تسلیم شدن در مقابل استکبار و اعضای پلید آن ها به مردم وارد می شود «هیات من الذله» است. دشمنان قسم خورده ایران در هر فرصتی که فراهم شود ضربه خود را به این ملت خواهند زد.

وی اظهار کرد: در جریان گران شدن و سهمیه بندی شدن بنزین که تصمیم سران قوا بود و طرحی که با پشتوانه کارشناسی برای برون رفت از برخی معضلات اقتصادی باید انجام می شد در نحوه بیان و زمان و کیفیت اجرا نگرانی هایی را برای مردم به وجود آورد. بار سختی معیشت، گرانی، تورم، رکود و بیکاری را مردم به دوش می کشند و این گرانی بنزین نیز باری افزون بر مشکلات آن ها شد.

نماینده ولی فقیه در استان البرز در ادامه عنوان کرد: چون از قبل این موضوع به صورت کامل توضیح داده نشده بود و نظر مردم نیز جلب نشده و نخبگان نیز توجیه نشده بودند، این موارد دست به دست هم دادند تا مردم برای اعتراض به خیابان ها بیایند و مشکلات خود را در قالب اعتراض مدنی بیان کنند.

حسینی همدانی افزود: در این میان دشمن فرصت طلب و خائن نیز با نیروهای آماده و تعلیم دیده شرایط را برای شرارت مناسب دید و دستور رخنه در صفوف مردم را داد، جریان را به انحراف کشاند، مردم را به سوی مقاصد خود سوق داد و از شور و هیجان جوانان و نوجوانان سواستفاده کرد و از این فرصت بهره برد، کینه های دیرینه خود را بیرون ریخت و شروع به مفسده کرد.

مسؤولان کشور موظف به کنترل بازار هستند

امام جمعه کرج با اشاره به بیانات اخیر مقام معظم رهبری اذعان کرد: سخنان ایشان در چند جمله خلاصه شد که یکی از آن ها مصوبه گرانی و سهمیه بنزین بود که در این رابطه فرمودند: متکی به پشتوانه کار کارشناسی است و باید حمایت کرد.

وی ادامه داد: دوم اینکه مسؤولان کشور موظف به کنترل بازار هستند زیرا گرانی بنزین مشکلاتی را برای مردم به وجود می آورد و نباید سختی های این ملت مضاعف شود. سوم اینکه صف مردم از اشرار جداست زیرا شرور تخریب گر اموال است و چهارم اینکه مردم برای رسیدن به مطالبات به حق صف خود را از آشوب گران جدا کنند.

حسینی همدانی افزود: این بیانات شیرازه خواب دشمنانی که طرح های پیچیده ای را تنظیم کرده بودند را به هم ریخت و آینده ای را که برای ادامه دار شدن این جریان ترسیم کرده بودند از بین برد اما سوالاتی را نیز برای جبهه حق، مؤمنین و حزب الله به وجود آورد که لازم است صاحب نظران حکمت های این سخنان را تبیین کنند تا فرصت طلبان فرصت دیگری را برای فتنه فراهم نکنند.

نماینده ولی فقیه در استان البرز با بیان اینکه اگر معنای امام و ولایت را به خوبی بفهمیم بسیاری از امور برطرف می شود، عنوان کرد: نگاه رهبری، مقطعی و تنها به مسائل جاری نیست بلکه ایشان کلان را رصد می کنند و هرگز راضی نخواهند شد که با آشوب و فشار عقب نشینی کنند.

وی با اشاره به پذیرش قطعنامه ۵۹۸ توسط امام خمینی (ره) بیان کرد: زمانی که رزمندگان در جبهه حق می جنگیدند پذیرفتن این قطعنامه بسیار عجیب بود اما امام راحل (ره) فرمودند: کارشناسان و مسؤولان نظامی تشخیص داده اند که باید پذیرفته شود و بدین ترتیب جام زهر را نوشیدند.

امام جمعه کرج اذعان کرد: این فتنه اخیر نیز جام زهری بود که رهبر معظم انقلاب در آن لحظه نوشیدند و اعمال طبعات سنگین ان بر مردم را قطع کردند. با این بیانات امنیت کشور حفظ و از سقوط مجلس و دولت جلوگیری شد.

نماینده ولی فقیه در استان البرز با بیان اینکه مقام معظم رهبری در این شرایط سه اقدام را بیشتر نمی توانستند انجام دهند، مطرح کرد: در حالت نخست ایشان می توانستند با مخالفت صریح با این طرح دستور توقف سهمیه بندی و افزایش قیمت بنزین را صادر کنند زیرا این گرانی به یکباره ایراداتی داشت.

وی ادامه داد: در این صورت با هدایت رسانه هایی که دست دشمنان است حاکمیت دوگانه در کشور اعمال می شد و مسائل دشوار و غیرقابل تحملی به وجود می آمد و سنگ بنای نادرستی گذاشته می شد که رهبر معظم انقلاب دائما باید ورود و مسائل را حل می کردند.

حسینی همدانی عنوان کرد: حالت دوم این بود که سکوت کنند که این کار نیز به مصلحت کشور نبود و از جایگاه رهبری نیز چنین انتظاری نمی رود و چنانچه مجلس با طرح دو فوریتی و سه فوریتی توقف طرح را اعمال می کرد اختلافات و مشکلات عدیده ای به وجود می آمد؛ مشکلاتی که در کشور بود و این اختلافات دامنه دار می شد.

وی اظهار کرد: سومین اقدام این بود که مقام معظم رهبری با اصل طرح موافقت کنند و اختیارات را به نظرات کارشناسی واگذار کنند که این صحیح ترین راهی بود که می توانستند انجام دهند. بنابراین سخنرانی رهبر معظم انقلاب باید شخصیت ایشان را برای ما محبوب تر کرده باشد زیرا ایشان یک فرد انقلابی هستند.

عقلانیت انقلابی حافظ ساختارهای قانونی کشور

وی با بیان اینکه تا جان در بدن داریم از ولایت دفاع می کنیم، افزود: یک شخصیت انقلابی در مرحله اول صداقت انقلابی دارد؛ رهبر معظم انقلاب می توانستند در سخنانشان گله مندی و نسبت به طرح مدیریت مصرف سوخت اعتراض کنند اما فرمودند که بنده تخصصی در این زمینه ندارم و جزئیات کار در اختیار دیگران است؛ این صداقت انقلابی است.

حسینی همدانی ادامه داد: عقلانیت انقلابی اصلی ترین حافظ ساختارهای قانونی کشور است که یک شخصیت انقلابی باید دارا باشد و در تمام زمان ها برای حفظ جان مردم از این ساختارها دفاع کند. مقام معظم رهبری به جهان اسلام و تمام حوادث کوچک و بزرگ اشراف کامل دارند، شاید سخنان ایشان در وهله اول برای برخی افراد قابل قبول و قابل درک نباشد اما ایشان منتظر درک ما نمی مانند.

نماینده ولی فقیه در استان البرز اذعان کرد: زمانی که رهبر معظم انقلاب خطر را احساس کنند هشدار می دهند به طور مثال اعلام می کنند که امروز زمان اختلاف نیست و باید با اتحاد و وحدت و همدلی کمر دشمن را بشکنیم و پس از گذشت زمان متوجه خواهیم شد که این کلمات و جملات چه آثاری داشته اند.

وی با اشاره به اینکه رهبری و مدیریت انقلابی ویژگی هایی دارد که یکی از آن ها مدیریت در شرایط حساس و بحرانی است، افزود: در شرایط بحران و لحظات سخت باید بتوان به خوبی تصمیم گرفت که این ویژگی در امام جامعه نمایان است. زمانی که شعله های اختلاف به جان وحدت جامعه می افتد و امنیت کشور را هدف قرار می دهد همه باید به فکر دفع تهدیدات دشمن باشند.

نماینده ولی فقیه در استان البرز بیان کرد: در سه روز اول اغتشاشات اخیر دشمن با سرعت، خشونت و دقت و با روحیه داعشی وحدت اجتماع و ارکان نظام را مورد هدف قرار داد که رسالت اصلی مدیریت کلان جامعه حفظ این ارزش هاست که این امر در این شرایط به خوبی صورت گرفت.

مسلح شدن به تولید داخل راهبرد مصون سازی اقتصاد کشور از تحریم هاست

وی اذعان کرد: مردم گله مندی ها و مطالباتی دارند که باید به صورت ویژه به آن ها دقت و توجه شود، باید به تولید داخلی مسلح شد زیرا این سلاح راهبرد اساسی مصون سازی اقتصاد کشور از آسیب تحریم ها است. ملت ایران یاد گرفته که همیشه در کنار رهبری جامعه باشد حتی در جنگ اقتصادی که شرایط سخت می شود نیز هرگز صحنه را برای دشمن خالی نخواهد کرد.

امام جمعه کرج متذکر شد: این شرایط سپری شد اما بر دولت، دولتمردان و مسؤولین لازم است درد مردم را مدنظر قرار دهند، به مطالبات به حق آن ها توجه و برای آن ها برنامه ریزی کنند زیرا امروز معیشت و زندگی اقشار مختلف جامعه دشوار شده بنابراین باید تمام طرح ها و لوایح در مسیر رفع این مشکلات باشند.

حسینی همدانی اظهار کرد: مردم هم گله هایی دارند اما اگر به خیابان ها نمی ریزند به این معنا نیست که دغدغه ای ندارند و مشکلاتشان برطرف شده بلکه پیرو رهبر معظم انقلاب هستند و اقتدار نظام برای آن ها از اهمیت بسیاری برخوردار است و نمی خواهند به دشمن اجازه سواستفاده دهند. هدف آمریکا این است که مردم ایران دست از انقلابی گری بردارند اما این مردم یک شعار بیشتر ندارند و آن هم مرگ بر آمریکاست.

انتهای پیام/پ۲/ ۱۱۰۴/س

منبع خبر «» است و پایگاه خبری رصد معروفات و منکرات در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ( 1489 ) را همراه با ذکر موضوع به شماره  90002110  پیامک بفرمایید.با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه پایگاه خبری رصد معروفات و منکرات مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.
لینک کوتاه خبر:
×
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری رصد معروفات و منکرات در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما منتشر نخواهد شد.
  • نظرات و تجربیات شما

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

    نظرتان را بیان کنید