چهارشنبه, ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ / بعد از ظهر / | 2023-02-08
کد خبر: 1853 |
تاریخ انتشار : ۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۰ | ارسال توسط :
898 بازدید
۰
می پسندم
ارسال به دوستان

رئیس پلیس آگاهی استان البرز از دستگیری سارق دوربین‌های مداربسته در سطح شهر و مغازه‌های کرج خبر داد و بیان کرد: این متهم تاکنون به بیش از ۱۰۰ فقره سرقت اعتراف کرده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از کرج، محمد نادربیگی، رئیس پلیس آگاهی استان البرز پیش از ظهر امروز در مصاحبه خبری با اصحاب رسانه که در ساختمان پلیس آگاهی استان برگزار شد، از دستگیری باند سرقت منازل در کرج خبر داد و گفت: پس از ایجاد جو ناامن و سرقت‌های متعددی که در منطقه عظیمیه، کوهپایه و گرمدره گزارش شده بود، ماموران پلیس آگاهی البرز موفق به شناسایی این باند شدند.

رئیس پلیس آگاهی استان البرز از دستگیری سارق اصلی خبر داد و افزود: این سارقان که شامل یک نفر سارق اصلی و دو نفر همدست و یک نفر مالخر بودند و چندین سابقه کیفری داشتند، در سرقت‌های خود از خودروهای پژو ۴۰۵ و پراید استفاده می‌کردند؛ شیوه سرقت این سارقان ورود از بالکن‌ منازل و تخریب قفل بوده است. تلاش برای دستگیری سایر اعضا ادامه دارد.

نادربیگی اظهار کرد: در بازجویی های مأموران پلیس متهم تاکنون به ۵۰ فقره سرقت اعتراف کرده که از این تعداد مالباختگان ۲۴ فقره شناسایی شده اند. براساس نظر کارشناسان ارزش اموال کشف شده از این متهم نیز بیش از سه میلیارد تومان برآورد شده است.

سارق دوربین‌های مداربسته در دام پلیس

وی از دستگیری سارق دوربین‌های مداربسته در سطح شهر و مغازه‌های کرج خبر داد و بیان کرد: این متهم تاکنون به بیش از ۱۰۰ فقره سرقت اعتراف کرده است. هر دستگاه دوربین مداربسته در بازار به قیمت ۱۰۰ هزار تومان به فروش رسیده است لذا در صورتی که دوربین مداربسته‌ای از شهروندان به سرقت رفته است می‌توانند به پلیس آگاهی استان البرز مراجعه کنند.

دستگیری اعضای باند کلاهبرداری در کرج

نادربیگی اعلام کرد: پلیس آگاهی استان موفق به شناسایی و دستگیری باند هفت نفره متشکل از پنج نفر خانم و دو نفر آقا شد که با تأسیس شرکت جعلی آبتین و پیام خودرو اقدام به ثبت‌نام و پیش فروش خودرو می‌کردند و در زمان سررسید از محل متواری شدند. تاکنون بالغ بر ۱۵۰ نفر شاکی در این زمینه در البرز و تهران شناسایی شده‌اند. ۱۴۲ قطعه سکه بهار آزادی و ۵۰۰ میلیون تومان وجه نقد زمان دستگیری این متهمان، از منزل و مخفیگاه آن‌ها، کشف شد.

رئیس پلیس آگاهی استان البرز با اشاره به فعالیت سه ماهه این باند در استان البرز بیان کرد: مالباختگانی که در شرکت‌هایی با اسامی یادشده اقدام به ثبت‌نام خودرو کرده‌اند می‌توانند جهت شکایت و رسیدگی به آن به پایگاه دوم پلیس آگاهی البرز واقع در حصارک کرج مراجعه کنند.

دستگیری سارقان احشام با ۱۶ فقره سرقت

نادربیگی مطرح کرد: در پی وقوع چندین فقره سرقت مغازه و احشام در کرج، پلیس آگاهی موفق به شناسایی و دستگیری دو نفر سارق سابقه‌دار شد که متهمان تاکنون ‌به ۸۰ فقره سرقت مغازه به روش تخریب قفل و کشوزنی و ۱۶ فقره سرقت احشام در محمدشهر، ماهدشت و ساوجبلاغ اعتراف کرده اند. سارقان حین چند فقره سرقت احشام با چوپان‌گله درگیر شدند و به وسیله قمه و سلاح سرد اقدام به تهدید آن‌ها کردند.

رئیس پلیس آگاهی استان البرز اذعان کرد: این متهمان در هر سرقت اقدام به ربودن یک تا چهار رأس دام کرده‌اند که جابجایی و سرقت آن‌ها به وسیله خودروهای سرقتی صورت می‌گرفت؛ تاکنون ۱۲ نقطه از محل‌های سرقت احشام شناسایی شده است.

۱۲۰ فقره سرقت لوازم داخل خودرو در البرز

وی از دستگیری سارق حرفه‌ای خودرو و لوازم داخل آن در کرج خبر داد و افزود: این متهم تاکنون به ۱۰ فقره سرقت خودرو و ۱۲۰ فقره سرقت لوازم داخل خودرو اعتراف کرده است. ارتکاب جرم این متهم به صورت انفرادی و به شیوه باز کردن درب توسط شاه‌کلید بوده است. این سارق در محدوده‌های مهرشهر، کیانمهر و آق تپه اقدام به سرقت می‌کرد.

نادربیگی با بیان اینکه زمان دستگیری علاوه بر دو دستگاه خودروی پژو و پراید سرقتی، تعدادی ضبط و باند، کامپیوتر و جعبه آچار از مخفیگاه وی کشف شد، اعلام کرد: ارزش اموال کشف شده شامل خودروها و لوازم داخل آن‌ها یک و نیم میلیارد تومان برآورد شده است. یک مالخر توسط این متهم به پلیس آگاهی معرفی شده که تحقیقات برای شناسایی و دستگیری وی ادامه دارد.

بسته‌بندی موادغذایی تقلبی در البرز

وی از دستگیری فردی با سوابق کیفری متعدد که اقدام به بسته‌بندی و فروش مواد خوراکی می‌کرد خبر داد و اذعان کرد: این فرد با جعل آرم شرکت‌ها و برندهای معروف اقدام به بسته‌بندی موادغذایی (چای، ادویه جات و سس)  در منزل می‌کرد که با تلاش مأموران پلیس، بخش زیادی از این مواد پیش از توزیع در بازار، توقیف و بخشی از آن به محل پلیس آگاهی منتقل شد؛ تحقیقات از این متهم ادامه دارد.

نادربیگی با بیان اینکه تاکنون شرکت‌های مختلفی با مراجعه به پلیس شکایت خود را از این فرد اعلام کرده‌اند و با اشاره به اهمیت موضوع و ارتباط این مواد با سلامت مردم هشدار داد: علامت استاندارد روی کالاها باید مورد توجه بیشتری قرار گیرد. همچنین لازم است مردم خریدهای خود را از فروشگاه‌های معتبر انجام دهند و در این زمینه دقت بیشتری داشته باشند.

دستگیری سارقان کارگاه‌های تولیدی در خرمدشت

وی از دستگیری باند چهار نفره سارقان کارگاه‌های تولیدی در محدوده خرمدشت کرج خبر داد و گفت: این باند شامل سه نفر سارق و یک نفر خریدار اموال مسروقه و شیوه سرقت آن‌ها تخریب قفل بوده است. سرقت‌های این باند از ساعت ۱۰ شب تا پنج صبح انجام می‌شد. متهمان دستگیر و تاکنون تعدادی پکیج و وسایل گازی به ارزش ۱۰۰ میلیون تومان از آن‌ها کشف شده است.

۷۰ فقره سرقت خودرو و لوازم داخل آن توسط دو سارق سابقه‌دار

رئیس پلیس آگاهی استان البرز ضمن اعلام دستگیری دو نفر سارق خودرو و لوازم داخل آن در کرج، بیان کرد: این سارقان که از استان‌های غربی کشور به البرز آمده‌اند و هر یک دارای سه سابقه کیفری هستند، تاکنون به ۷۰ فقره سرقت شامل ۲۰ فقره سرقت خودرو و ۵۰ فقره سرقت لوازم داخل خودرو اعتراف کرده‌اند. متهمان پس از سرقت در محدوده‌های متروی کرج، پل فردیس، بلوار چمران و محله قلمستان، لوازم داخل خودرو را باز و اقدام به رها‌کردن آن می‌کردند.

وی با بیان اینکه متهمان به دلیل سهولت در بازکردن درب با شاه‌کلید، خودروهای مدل ۸۸ به پایین را برای سرقت انتخاب می‌کردند، عنوان کرد: زمان بازرسی از مخفیگاه آن‌ها، یک قبضه اسلحه پلاستیکی، لباس نظامی و تعدادی ضبط و باند کشف شد.

سارق کیف مدارک داخل خودروها در دام پلیس

رئیس پلیس آگاهی استان البرز همچنین اذعان کرد: یک نفر سارق کیف مدارک از داخل خودروها در کرج به دام پلیس البرز افتاد که پس از سرقت اسناد و مدارک صاحبان خودروها، از روی بیمه‌نامه خودرو شماره تماس مالک آن را پیدا و با وی ارتباط برقرار می‌کرده است.

نادربیگی ادامه داد: پس از دسترسی به شماره تماس و ارتباط با مالک خودرو درخواست وجه نقد از سوی سارقان در قبال تحویل مدارک صورت می‌گرفت؛ مبالغ متعددی به یک حساب بانکی واریز و حساب مذکور توسط پلیس البرز، شناسایی شد. سارق سابقه‌دار مذکور تاکنون به ۱۳ فقره سرقت اقرار کرده است.

وی گفت: در پی اعلام چندین فقره سرقت خودرو در کرج و بازکردن قطعات داخل و رها کردن این وسایل نقلیه در کرج، زن و مرد سارقی در این رابطه شناسایی و در فردیس دستگیر شدند. این سارقان که با پیش‌تر با وثیقه آزاد شده بودند، تاکنون به ۵۰ فقره سرقت پراید و پژو اعتراف کرده‌اند. زمان دستگیری از محل اختفای آن‌ها پنج دستگاه خودروی مزدا، پراید و پژو و چند سوئیچ دست‌ساز کشف شد.

انتهای پیام/پ/۱۱۰۴/س

منبع خبر «» است و پایگاه خبری رصد معروفات و منکرات در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ( 1853 ) را همراه با ذکر موضوع به شماره  90002110  پیامک بفرمایید.با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه پایگاه خبری رصد معروفات و منکرات مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.
    برچسب ها:
لینک کوتاه خبر:
×
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری رصد معروفات و منکرات در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما منتشر نخواهد شد.
  • نظرات و تجربیات شما

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

    نظرتان را بیان کنید