چهارشنبه, ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ / بعد از ظهر / | 2023-02-08
کد خبر: 2095 |
تاریخ انتشار : ۲۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۱ | ارسال توسط :
690 بازدید
۰
می پسندم
ارسال به دوستان

پروژه مسکن فرهنگیان کرج بیش از یک دهه است عمر دارد که امروز با پیشرفت ۸۰ درصدی متوقف شده است چرا که هیأت مدیره پیشین و جدید با مشکل مواجه شده اند و پس از گذشت ۶ سال درگیری به تفاهم نرسیدند، در این میان ورود دستگاه قضایی و نظارتی ضروری به نظر می‌رسد.

به گزارش خبرگزاری فارس از کرج، مسکن مهر فرهنگیان ناحیه دو آموزش و پرورش کرج، بیش از یکدهه عمر دارد که در ابتدا به نام پروژه امام حسن مجتبی (ع) کرج مطرح بود و پس از فراز و نشیب‌های بسیار تحت عنوان تعاونی مسکن شماره ۲ فرهنگیان آموزش وپرورش مورد بررسی قرار گرفت.

فرهنگیان خریداران این مجموعه گلایه هایی دارند که چرا با وجود پیشرفت فیزیکی ۸۰ درصد پروژه به علت عدم رسیدگی مناسب و طولانی شدن عمر پروژه، نه تنها منازل تحویل متقاضیان نمی‌شود بلکه بخش‌هایی از این منازل نیز رو به خرابی است.

امیر حسین‌خوانی، یکی از فرهنگیان خریدار این مجموعه به خبرنگار فارس گفت: با توجه به اینکه این پروژه تغییر کاربری داده و مشکل سهمیه شهرداری هم رفع و رجوع شد و مجوز ساخت و ساز مابقی زمین‌ها در دستورکار قرار گرفت.

وی با بیان اینکه تمام اقدامات قانونی صورت گرفته است، ادامه داد: از سال ۹۲ تا کنون شاهد تغییرات در هیأت مدیره این تعاونی بودیم و پس از آن نه تنها مشکلات کم نشده بلکه هر روز رو به افزایش است و مسؤولان پروژه دست روی دست گذاشته و کاری از پیش نمیبرند.

این کارمند آموزش و پرورش با اشاره به اینکه بخشی از این پروژه در شهر جدید هشتگرد تکمیل و تحویل همکاران شده است، اضافه کرد: مسکن‌ تعاونی فرهنگیان در هشتگرد به صورت کامل اجرا و تمام امکانات رفاهی نیز فراهم شده است.

یلدا ادیب، دیگر معلم بازنشسته آموزش و پرورش در این رابطه،با اشاره به اینکه این پروژه با مجوزی  از سوی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی صادر شده است، گفت: انتصابات در هیأت مدیره، به صورت قانونی انتخاب شد و ما نیز از آن استقبال کردیم اما متاسفانه تا به الان  روند اجرای پروژه تعاونی مسکن فرهنگیان بلاتکلیف باقی مانده است.

وی با بیان اینکه ما به مراجع قضایی شکایت کرده ایم، ادامه داد: طبق گفته نمایندگان مشرف به قوانین مراجع قضایی پرونده این پروژه حقوقی است و لازم است انتقال سند از طریق وکالت انجام شود؛ در این میان بیش از دو سال زمان صرف اخذ کالت‌نامه و کارهای دفتری به اسم هیأت مدیره جدید کردیم، که متاسفانه این پیگیری‌ها بدون نتیجه بوده است.

این خانم فرهنگی بازنشسته گفت: در سه سال گذشته به هر مسؤول و اداره ای نامه زدیم و درخواست پیگیری کردیم؛ دستگاه قضا، فرمانداری، شهرداری و نمایندگان مجلس پیشین را در جریان گذاشتیم و خواستار کمک شدیم اما هیچ اقدامی صورت نگرفته است و هیأت مدیره به دلایلی نامعلوم اقدامی از پیش نبرده اند.

سازندگان مسکن تعاونی فرهنگیان تخلف داشتند

حسین فلاح‌نژاد، مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان البرز، در رابطه با این پروژه و مشکلات آن، به خبرنگار فارس در کرج، گفت: پروژه فوق در واقع از تعاونی فرهنگیان جدا شد.

وی با بیان اینکه این پروژه از تعاونی شهر جدید هشتگرد جدا شد، افزود: این پروژه در کرج با نواقصی مواجه بود که علت اصلی این نواقصی تخلفاتی است که سازندگان پروژه در حوزه شهرداری داشتند و لازم است منازل ساخته شده در ماده صد مورد بررسی قرار گرفته و رسیدگی شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان البرز با بیان اینکه یکی از این تخلفات در رابطه با متراژ بناها بوده است، تصریح کرد: همچنین تجاری‌سازی در این پروژه نیز از دیگر تخلفات به شمار می‌آید.

فلاح‌نژاد اضافه کرد: پس از جلسات متعددی که انجام شد موفق شدیم هیأت مدیره قبلی را مجاب کنیم تا اسناد و مدارک را تحویل هیأت مدیره جدید دهد، اما با زهم اختلافات میان اعضا وجود داشت.

وی با بیان اینکه ادامه فعالیت و تحویل پروژه مشکل اصلی میان اعضا است، گفت: دو نفر از هیأت مدیره تعاونی دو نفر اعضای جدید و دو نفر از اداره کار باشند تا مشکلات بررسی و نتیجه گیری صورت گیرد.

تعداد بالای اعضای تعاونی مشکل مسکن فرهنگیان را تشدید کرده است!

علی محمد، معاون تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی البرز دراین رابطه به خبرنگار فارس گفت: یکی از مشکلات تعاونی و تعاونی‌هایی که در دهه ۷۰ تشکیل شد، کثرت اعضا بود که ما را دچار چالش کرده است و نمی‌توانیم جلسات مجامع را به موقع و با حضور تمامی اعضا برگزار کنیم.

وی راه حل برگزاری مجامع را سقف حضور ۲۰۰ نفر در تعاونی‌ها بیان کرد تا بتوان مشکلات را مدیریت کنیم، اظهار کرد: این تعاونی با ۲ هزار عضو فعالیت می‌کرده است که در آن زمان برگزاری مجامع با عدم هماهنگی هیأت مدیره مواجه بوده است.

معاون تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی البرز با اشاره به اینکه انتخاب هیأت مدیره جدید را طی سه جلسه و با حضور دادستان وقت انجام دادیم، یادآور شد: برخی از دستورات با ورود مستقیم دادستان وقت بود چرا که ما سعی داشتیم اقدامات تسریع شود.

علی محمد تصریح کرد: هیأت مدیره قبلی به دلایل نامعلوم اسناد و مدارک این پروژه را تحویل هیأت مدیره جدید نمی‌دهند؛ گیر اصلی کار و علت عقب ماندگی پروژه همین مسئله است.

این مسؤول هیأت مدیره قبلی مدعی هستند جلسات برگزار شده و انتخاب هیأت مدیره جدید قانونی نبوده است، اظهار کرد: پرونده ای دعاوی در چندین شعبه مراجع قضایی مطرح شده است اما تا کنون هیچ آرایی صادر نشده است.

وی با بیان اینکه سعی داریم به شکلی رفتار کنیم حقی از کسی ضایع نشود، اضافه کرد: با صدور رأی دستگاه قضایی مشکل برطرف خواهد شد و تمهیداتی برای رفع نواقص پرونده نیز در دستور کار قرار دادیم.

گفتنی است کمیته ای با هدف رفع مشکل تا زمان صدور حکم دستگاه قضایی برای این سوژه برگزار شده است و در راستای تحقق حق قشر فرهنگیان کرج اقداماتی خود جوش صورت گرفته است.

آماده مناظره حضوری با هیأت مدیره قبلی تعاونی مسکن هستم/ آقایان ما را نادان فرض نکنند!

در ادامه شکرالله جلالوند، مشاور اجرایی و سخنگوی هیأت مدیره تعاونی مسکن فرهنگیان کرج، با بیان اینکه تا مادامی که هیأت مدیره سابق مدارک و پرونده‌ها را به ما تحویل ندهد راضی نخواهیم شد، افزود: رسیدگی به این معضل نیازمند سفاف سازی مالی است.

وی با بیان اینکه اجازه نمی‌دهیم ما را نادان فرض کنند، گفت: این پروژه ۶ سال است متوقف شده است، چرا که مدارک و اسناد توسط هیأت مدیره قبلی تحویل ما نمی‌شود، ما باید مطمئن شویم که بیت المال و بودجه مصرفی این پروژه چگونه و در کجا مصرف شده است.

مشاور اجرایی و سخنگوی هیأت مدیره تعاونی مسکن فرهنگیان کرج تصریح کرد: حاضر هستم با اسناد و مدارک ثابت کنم که حق با ما است، آماده مناظره هستم!

جلالوند اظهار کرد: ۸۸۰ نفر تاوان ندانم کاری آقایان هیأت مدیره قبلی را می‌دهند، انتظار می‌رود رسانه‌ها شفاف سازی کنند و راستی آزمایی انجام شود تا برخی از آقایان نتوانند دروغ تحویل مردم دهند.

وی یاداور شد: مدیرکل سابق اداره کار استان البرز طی اقدامی غیر حرفه ای و غیرقانونی پروژه مسکن فرهنگیان کرج و هشتگرد را از هم تفکیک کرد و دستور تفکیک هیأت مدیره را داد، در حالی که این اقدام قانونی نبود و پس از آن مشکلات فراوانی مواجه شدیم.

مشاور اجرایی و سخنگوی هیأت مدیره تعاونی مسکن فرهنگیان کرج در پایان با بیان اینکه این پروزه حدود ۸۶ واحد مسکونی است، ادامه داد: متاسفانه مغازه‌ها بدون قیمت کارشناسی به افراد فروخته شد و امروز شاهدیم سرمایه بسیاری از مردم از بین رفته است و رسیدگی به این مشکل باید در اولویت مسؤولان قضایی و نظارتی قرار گیرد.

انتهای پیام/ج/ر


منبع خبر «» است و پایگاه خبری رصد معروفات و منکرات در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ( 2095 ) را همراه با ذکر موضوع به شماره  90002110  پیامک بفرمایید.با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه پایگاه خبری رصد معروفات و منکرات مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.
لینک کوتاه خبر:
×
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری رصد معروفات و منکرات در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما منتشر نخواهد شد.
  • نظرات و تجربیات شما

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

    نظرتان را بیان کنید